1024x768 Normal 0 21 false false false /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normální tabulka"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-ansi-language:#0400; mso-fareast-language:#0400; mso-bidi-language:#0400;}

X. KOLO OKRESNÍHO PŘEBORU /X. HRANÉ/- 14.10.2018

TJ SOKOL ČESKÉ HEŘMANICE – TJ SPARTAK BRANDÝS N/O

3 : 0 /2:0/

Po minulém vítězství nad TJ DOLNÍ ČERMNÁ /5:1/ jsme v neděli zajížděli na hřiště „DREAM TEAMU“ letošního Okresního přeboru – do ČESKÝCH HEŘMANIC.

Jednalo se o střetnutí prvního se současně druhým celkem tabulky – přáli jsme si, aby se nám herně a střelecky dařilo a byli jsme domácímu favoritovi důstojným soupeřem.

Celkové shrnutí – Lehce jsme domácímu favoritovi byli důstojným soupeřem, ale výsledek tomu neodpovídá. Na tamním hřišti o kombinačním přechodu do útoku nemohlo být ani řeči, jak ze strany domácích - tak především naši, neboť na vše bylo málo času. A tak o výsledku rozhodly naše drobné zaváhání a střelecké umění „lídrů“ domácích. Je tedy opět na stole otázka – bude na konci sezóny na kontě domácích 78 bodů ? Tuto 100 % bilanci se jistě „pokusíme“ změnit v jarním utkání na našem hřišti.

Hlavním rozhodčím /HR/ Dvořák Zdeněk, AR1 Jelínek Jiří a AR 2 Šilar Pavel. Utkání byl přítomen i delegát OFS pan Václav Kopecký.

V brance Miškovský Pavel – obrana v sestavě Matějka Jan, Novotný Lukáš, Sloupenský David, Špinler Jan - Šroler Miroslav, v záloze Fogl Bedřich, Hanzl Jaroslav, Hruša Jan; v útoku Dostál David, Beneš Jaroslav.

V zápise Kochánek Petr, Fogl Jan, Šilar Tomáš, Macák Jan, Šrajer Lukáš, Lajza Tomáš, Janoušek Martin.

Omluveni : Brzybohatý Aleš, Skalický Petr, Moudrý Roman, Zvalený Filip, Horáček Vít.

* * *

Do zápasu jsme vstoupili s otázkou – jak bude hra vypadat a pod jakým tlakem domácích se bude hrát?

Hrát se dalo – domácí měli velice mírnou převahu, ale do mnoha zakončení jsme je nepustili. Sami jsme se ovšem na dostřel domácí branky také mnoho nedostávali a tak naše střelecké pokusy se daly počítat na prstech jedné ruky.

Je otázkou – co by kdyby – se např. ujala střela Jágra po přiťuknutí hlavou Benyho. Ten – asi na hraně „dovoleného“ - vpředu bojoval, ale doplnění útoku ve více hráčích se nedařilo.

Domácí snaha mnohokrát končila zvednutým praporkem AR1, neb vynikajícím „odzbrojováním“ domácího Lukáše Macha našimi obránci, především „Matějem“ a pokrytím Tomáše Jirsáka naší zálohou. Přesto TOMÁŠ JIRSÁK rozhodl.

Ve 36.min. se neobsazený dostal snad poprvé k zakončení – na 18 m si elegantně zpracoval míč a okamžitou přesnou přízemní střelou rozvlnil síť – 1 : 0.

Byla to škoda, neboť jsme začínali věřit, že do poločasu nulu udržíme – a bylo ještě hůře – ve 45.min. přišel nákop domácích - dlouhý oblouček za obranu – jinak vynikající Lukáš Novotný zaváhal, snahu o nápravu „zničil“ důrazný, ale lehce faulující domácí Mach a vzájemný střet – píšťalka HR – POKUTOVÝ KOP - sám postižený MACH LUKÁŠ nezaváhal – 2 : 0. Lukáš Novotný navíc obdržel ŽK.

Bylo by asi velkým překvapením, kdybychom ve druhém poločase natolik domácí přehráli, abychom zvrátili výsledek – snaha o čestný výsledek však byla cílem do druhého poločasu.

Ve druhém poločase jsme domácím cestu za vítězstvím jistě neulehčovali, ale střelecky se nedařilo. Střelecky se nedařilo ani domácím, kteří se k zakončení dostávali již častěji nežli v I. poločase.

Občas neb několikrát - se na trávníku i „jiskřilo“.

ŽK – 68.min domácí Řehák Michal, 71.min. Kochánek Petr, 80.min. domácí Jirsák Tomáš, 83.min. Beneš Jaroslav.

V 57.min. vystřídal Dostála Davida Fogl Jan, v 60.min. Hrušu Jana Kochánek Petr, v 74.min. Sloupenského Davida Šilar Tomáš a v 84.min. zraněného Jana Matějku Šrajer Lukáš.

Divácky pohledný zápas směřoval asi k zaslouženému vítězství domácích – nám se nedařilo vstřelit „čestný“ úspěch a tak přišla opět „zlá“ závěrečná minuta poločasu – nyní konce zápasu – po rychle rozehraném PVK z křídla vypálil VOMÁČKA PETR a jinak vynikající Pavel Miškovský tuto střelu si srazil do branky – 3 : 0.

V nastavení se do naši největší šance dostal FOGL JAN, při náběhu do vápna však jeho klička brankaři byla neúspěšná. Následoval závěrečný hvizd HR – Dvořáka Zdeňka.

* * * * *

V neděli nás čeká další těžký zápas – přivítáme hráče FK DOLNÍ DOBROUČ.

Naši věrní fanoušci – přijďte nás podpořit a shlédnout, jak se náš tým představí v zápase pod vedením HR Hejla Jana – v zápase o „BEDNU“ OKRESNÍHO PŘEBORU.

Snad se nestane nic nepředpokládaného a snad nastoupíme v optimální sestavě a rozpoložení.