VIII. KOLO OKRESNÍHO PŘEBORU /VIII. HRANÉ/- 30.09.2018

TJ SOPOTNICE – TJ SPARTAK BRANDÝS N/O

2 : 5 /1:4/

Po minulém „nepovedeném“ střetnutí /domácí porážce 1:2 s FK Jehnědí/ -porážce, která ovlivnila čelo tabulky - jsme odjížděli si především spravit náladu na hřiště TJ Sopotnice – soupeře proti kterému se nám v posledních sezónách daří. Lehkou obavu způsoboval fakt, že oproti minulé sezóně se domácí posílili /mj. návrat Špačka Romana/.

Celkové shrnutí – S návratem příjemného slunečného počasí se navrátil i precizní výkon všech našich hráčů a bylo to jak v začátku podzimu – nebylo co řešit – o zisku tří bodů po poločase nebylo pochyb.

Hlavním rozhodčím /HR/ Dvořák Zdeněk, AR1 Lebeda Tomáš a AR 2 Svoboda Jan.

V brance Zvalený Filip – obrana v sestavě Špinler Jan, Dostál David, Skalický Petr, Matějka Jan, v záloze Novotný Lukáš, Fogl Bedřich, Hanzl Jaroslav, Lajza Tomáš; v útoku Fogl Jan, Beneš Jaroslav.

V zápise Sloupenský David, Janoušek Martin, Brzybohatý Aleš, Kochánek Petr, Šroler Miroslav, Moudrý Roman, Šrajer Lukáš.

Omluveni : Macák Jan, Hruša Jan, Horáček Vít, Miškovský Pavel.

* * *

Veliká škoda, že herní vyspělost celého mužstva jsme nepředvedli v minulém důležitém zápase – vcelku bezchybnou důraznou hru obrany s glosátorem Matějem, kombinační hru zálohy s nekompromisní a přesnou střelbu Jágra, s tvrdým zakončení Bédi, s přehledem a klidem Benyho v zakončení.

Návrat ke kořenům – kombinační hrou získáváme herní převahu a 07.min. jdeme do vedení – samostatný průnik do vápna hostí řeší BENEŠ JAROSLAV kličkou a zakončením do prázdné branky - 0 : 1.

Jedinou komplikací v zápase je fakt, že v 10.min je vyrovnáno – ojedinělou šancí domácích je dlouhý nákop za naši obranu – nedostatečná komunikace brankař/stoper a domácí VOLESKÝ ONDŘEJ jednoduše do prázdné branky – 1 : 1.

Tato laciná branka vrací domácí do zápasu, takže prozatím se naše šance nerodí lehce, ale je otázkou času – kdy to tam spadne.

Ve 29.min. se po kombinaci ve vápně hostí dostává do zakončení Beny – opět má přednost klička před střelou – vše vychází, takže jednoduše do opuštěné branky BENEŠ JAROSLAV – 1 : 2.

Nyní druhou šanci domácím nedáváme a do poločasu je rozhodnuto.

Ve 36.min. po průniku Benyho a následné kombinaci z 8 m prostřeluje domácí hráče i brankaře HANZL JAROSLAV – 1 : 3.

A v 43.min. se prosazuje opět HANZL JAROSLAV – nekompromisní dělovka z 18 m – horní kout branky – 1 : 4.

V poločase vystřídal Lajzu Tomáše Kochánek Petr, Skalického Petra Šroler Miroslav a Fogla Jana Brzybohatý Aleš.

Úvodní dvacetiminutovka druhého poločasu byla zajímavá mj. v 57.min. naší kombinací ve vápně a dělovkou FOGLA BEDŘICHA z 10 m – 1 : 5.

V 64.min. vystřídal Novotného Lukáše Sloupenský David a Beneše Jaroslava Moudrý Roman.

Deset minut nám trvá než-li seskupíme svoje řady a v 70.min. jsme za nedůraz v malém pokutovém území potrestáni střelou a následnou hlavičkou ŠPAČKA ROMANA – 2 : 5.

Závěr zápasu – otevřená hra z obou stran – především domácí se již nestíhají neb nemají vůli k návratům do obrany – naše koncovka je však neškodná /mj. Moudrý R., Kochánek P,, Brzybohatý A., Šroler M./.

91.min – HR Dvořák Zdeněk naposledy píská – následuje vítězné kolečko i děkovačka s přítomnými spokojenými fanoušky.

Závěrečná prý byla v Seči – co a jak – to ví jiní.

* * * * *

V neděli přivítáme na našem hřišti TJ DOLNÍ ČERMNÁ. V minulosti vždy obtížný zápas /on je na začátku za stavu 0:0 každý zápas obtížný/. Letos prozatím umístění v tabulce neuspokojivé a na zádech „8-čka“ od Č.H.

Vážení fanoušci – přijďte nás podpořit v tomto zápase k očekávanému zisku tří bodů a společně se naladit na čtrnáctého října – zápas v Č.H.

Co tabulka: České Heřmanice bez ztráty kytičky 24 bodů, druhé Jehnědí 20 bodů, třetí Dolní Dobrouč 19 bodů a čtvrtý Brandýs nad Orlicí taktéž 19 bodů.

Tato čtveřice oddělena od zbytku tabulky – degradací soutěže jsou jistě vysoká vítězství těchto celků.

Po následujících dvou domácích zápasech Českých Heřmanic bude nebo nebude rozhodnuto – nyní přivítají Dolní Dobrouč a poté následně nás.

Naši STARŠÍ ŹÁCI s velikými obtížemi, díky vstřícnosti domácího oddílu /zapůjčení hráčů/ a díky obětavosti Z.M., B.J., Z.F. odehráli v pátek 28.09.2018 odložený zápas ve Srubech, v neděli následně zápas v TATENICÍCH.

O osudu družstva starších žáků /odhlášení ze soutěže/ bude rozhodnuto v nejbližším možném termínu – takže nedělní předzápas se možná již nebude konat.