XXI. KOLO OKRESNÍHO PŘEBORU /XXI. HRANÉ/- 12.05.2018

FC JISKRA 2008 B – TJ SPARTAK BRANDÝS N/O

1 : 1 /0:1/ PK 3:2

Po čtyřech kolech vložených do devíti dní jsme v sobotu zajížděli do vzdálené Červené Vody – přivítal nás podmáčený terén po dešťové přeháňce, která odložila i předzápas místních mladších žáků

Hlavním rozhodčím /HR/ byl Krajči Radek, AR1 Jureček Michal a AR 2 Šilar Pavel.

Celkové shrnutí – Vítězný pokřik nakonec zazněl od domácích hráčů, když jsme neudrželi zasloužené poločasové vedení a zcela propadli při střelbě pokutových kopů.

V brance Miškovský Pavel – obrana v sestavě Matějka Jan, Dostál David, Sloupenský David, Novotný Lukáš, v záloze Špinler Jan, Šroler Miroslav, Hanzl Jaroslav, Hruša Jan; v útoku Moudrý Roman, Beneš Jaroslav.

V zápise Kochánek Petr, Fogl Jan ml., Brzybohatý Aleš, Pavlíček Martin, Janoušek Jan.

* * *

Z webu FC JISKRA 2008

"FC Jiskra B přivítala tým Brandýsa nad Orlicí, který se v současné tabulce pohybuje na předních místech. Bodovat jsme přesto chtěli, což se nám podařilo.

Úvodní minuty zápasu se hrál velmi opatrný fotbal, ale postupem času začali přebírat iniciativu hosté. Pozvolna si vytvářeli i brankové příležitosti, ale dobré zákroky gólmana Šnevajste drželi náš tým nad vodou. V několika zajímavých okamžicích se dostali i naši útočníci do koncovky, ale příliš mnoho starostí hostujícím zadákům neudělali. Ve 31.min. pak došlo k nejdůležitějšímu momentu prvního poločasu, když jsme nedokázali zachytit rychlou rozehrávku hostů, kde na konci celé akce mířil Moudrý přesně - 0:1. Do konce první půle se nám nepodařilo výsledek zvrátit a tak do kabin odcházíme s jednobrankovým mankem.

Aktivnější pojetí hry pak v druhé půli přineslo ovoce. Dlouhé dobývání brány Brandýsa se podařilo až v 73.min., kdy Uhlíř vybojoval na polovině hřiště míč, přihrál jej volnému Stašákovi, který našel volného Kopeckého. Ten povedeným prudkým centrem před bránu přihrál volnému Ročkovi, který vyrovnal na 1:1. Výsledek se již do konce zápasu nezměnil, a tak na řadu přišel penaltový rozstřel. V tomto se nám dařilo, především díky skvělým zákrokům Šnevajse v bráně, a po výhře 3:2 jsme si připsali druhý bod z utkání."

Tak nějak to asi bylo. V první poločase úspěšně kombinujeme a nepouštíme domácí do zakončení. V úvodu zápasu Hanzl Jaroslav z PVK dosahuje branky, AR1 mává offside – pro domnělé ovlivnění hry našimi útočníky. Ve 22.min. domácí Votoupal Šimon „nechutně“ kontroluje kotník „Jágra“ – v první moment to vypadá na nucené střídání – dohrává jak bojovník Jágr tak i překvapivě domácí záložník. Ve 28.min. dostává zbytečnou ŽK za útočný faul Beneš Jaroslav.

Ve 31.min. naši herní převahu konečně využíváme ke změně skóre – po úniku po křídle MOUDRÝ ROMAN prostřeluje jinak bezchybného domácího brankaře – 0:1.

Komplikace přichází ve 35.min. – při odkopu si natahuje sval spolehlivě chytající Pavel – vydrží do konce poločasu, pak jej však střídá stažením ze zálohy jediná možná varianta – Špinler Jan – do zálohy nastupuje Kochánek Petr.

Začátek druhého poločasu pozvolna plyne v duchu prvního – střídáme – v 56.min. střídá Beneše Jaroslava Fogl Jan ml. a v 66.min. Hrušu Jana Brzybohatý Aleš. V 55.min dostává ŽK Matějka Jan.

V 68.min přichází důležitý moment zápasu – Fogl Jan uniká domácím obráncům, ale tváři tvář domácímu brankaři svoji střelu umisťuje těsně vedle.

Domácím tento moment dodává nových sil a v 73.min je smolně vyrovnáno – jedno z mála přečíslení dokáží zrealizovat ve vyrovnávající branku – ROČEK PATRIK zakončuje z malého vápna 1 : 1.

Vstřelená branka dále pomáhá domácím – jsou více na míči – přesto máme šance – slibné zakončení Moudrého Romana, Novotného Lukáše i Fogla Jana likviduje opravdu vynikající domácí brankař.

HR zanedlouho naposledy píská – čeká nás penaltový rozstřel o druhý bod.

Pokus Dostála Davida domácí brankař chytá, stejně tak je úspěšný u čtvrtého pokusu Šrolera Miroslava a pátého Matějky Jana.

Úspěšný je Novotný Lukáš i Hanzl Jaroslav – to však nestačí – prohráváme 3:2.

* * *

V neděli 20.05.2018 od 16.00 hod. přivítáme na našem hřišti mužstvo, které jsme koncem dubna vyřadili v poháru - TJ SOPOTNICE.

Věřme, že nesplněné očekávání sobotního „vítězství“ nás nepřipraví o snahu úspěšně bodovat za tři body a zakončit sezónu „na bedně OP II“.

Mladší žáci v předzápase od 13.30 hod. přivítají TJ SOKOL TATENICE.