XI.KOLO OKRESNÍHO PŘEBORU /XI.HRANÉ/- 22.10.2017

FK DOLNÍ DOBROUČ – TJ SPARTAK BRANDÝS NAD ORLICÍ

2 : 1 /0:0/

Po minulém vítězství na pokutové kopy /BnO : Jehnědí 1 : 1 PK 4:2/ bylo v závěru minulého referátu psáno – Naši věrní fanoušci – přijeďte nás podpořit a pomoci nám zvládnout „super těžký“ zápas v Dolní Dobrouči.

Těžký zápas to byl – jak kvalitou soupeře – tak stavem hřiště.

Letošní podzim nám na venkovních hřištích připravuje dalšího těžkého soupeře – „stav hřiště“, který technickému fotbalu nepřeje. V několika „dolíkách“ jsme hráli se soupeřem „vodní pólo“.

Hlavním rozhodčím /HR/ byl Serbousek Petr, AR1 Kolář Bohuslav, AR2 Valenta Jan.

Celkové shrnutí – Vítězný pokřik nakonec zazněl z domácí kabiny. Zda zaslouženě – toť otázka. Šance jít do vedení byly na obou stranách – do vedení šel šťastně soupeř – HR pokutový kop proti domácím odpískal až v nastavení – na začátku druhého poločasu za stavu 0:0 nenašel odvahu. Kdybychom šli do vedení – možná by výsledek vypadal jinak – domácí zvítězili i na břevna - 3:1 – takže ….

Na „plac“ nastoupila v „žlutých“ dresech tato základní sestava :

V brance Macák Jan – obrana v sestavě Matějka Jan, Novotný Lukáš, Špinler Jan, Sloupenský David, v záloze Lajza Tomáš, Šroler Miroslav, Hanzl Jaroslav, Hruša Jan; v útoku Brzybohatý Aleš, Beneš Jaroslav.

V zápise Fogl Jan ml, Šrajer Lukáš, Janoušek Martin, Kochánek Petr.

K utkání nebyli k dispozici tito hráči kádru: Müller Vladimír, Janoušek Jan, Šilar Tomáš, Zvalený Filip, Lajza Daniel, Pavlíček Michal, Sloupenský Adam – omluveni.

* * *

První poločas byli domácí důraznější v osobních soubojích a nám se nedařila kombinace ve středu hřiště – takže více střeleckých pokusů měli domácí – koncovka však byla na obou stranách nepřesná nebo nedůrazná. První břevno s pomocí teče domácího obránce nastřelil „Jágr“ /lavička již viděla míč v síti/. Domácí po několika soubojích „ve vodní lázni“ z blízka také orazítkovali břevno.

Ve 44.min. Lajza Tomáš po sólu obešel i brankaře, míč směřující do sítě před čárou vykopl domácí obránce na roh /škoda, škoda/.

Druhý poločas začal průnikem „Benyho“ do vápna domácích, následoval „faul“, píšťalka k naší nelibosti nezazněla /měla/.

V 56.min. po rozehrání VPK ze 30 m na zadní tyčí hlavičkoval HYNEK TOMÁŠ – jeho oblouček „šťastně“ zapadl k zadní tyči – 1 : 0.

Domácím branka přinesla klid do hry – mi se však nevzdali, koncovka však byla nepřesná a nedůrazná.

V 71.min. Brzybohatého Aleše střídá Fogl Jan ml.; v 71.min. nakopnutého Sloupenského Davida Šrajer Lukáš a v 78.min. Lajzu Tomáše Janoušek Martin.

V mezidobí také domácím nepřeje „štěstěna“ – dvakrát nastřelují břevno, takže stále žijeme. Další z průniků „Benyho“ končí dalším faulem domácích ve vápně – nepíská se. Průnik Jana Hruši – „tutovka“ nekončí přihrávkou na úplně volného Jana Fogla – varianta s kličkou brankaři je neúspěšná.

V 85.min. v rozehrávce před naším velkým vápnem „chybuje“ „Oušek“ – domácí koncovku zvládají - DUŠEK PATRIK z 12 m propaluje Honzu – 2 : 0.

Snažíme se o korekci výsledku – v nastavení po rohovém kopu domácí obránce zahrává rukou – nyní se píšťalka HR ozývá – HANZL JAROSLAV z PK upravuje skóre – 2 : 1. Po rozehrání je však konec.

* * *

Další výsledky nás poslaly na čtvrté místo tabulky – zůstáváme na 22 bodech.

První Albrechtice 24 bodů, druhá Dolní Dobrouč 23 bodů, třetí Rudoltice /náš příští soupeř/ 23 bodů.

V neděli 29.10.2017 již od 14.00 hod. přivítáme Sokol Rudoltice a podzimní část zakončíme na hřišti 1. FC Žamberk B.

Naši věrní fanoušci – přijďte nás v neděli podpořit a pomoci nám zvládnout další „super těžký“ zápas.

Mladší žáci ve čtvrtek 19.10.2017 na domácím hřišti v dohrávce porazili Řetovou/Sloupnici 2:0.

V neděli 22.10.2017 v Žichlínku prohráli brankou dvě minuty před koncem s Lanškrounem B 3:4.

V neděli 29.10.2017 sehrají svůj poslední domácí zápas v 11.30 hod. proti Sokolu Boříkovice /HR, AR1 – muži/.