Klobása ze Sloupnice

I přes to, že se prodávala již před zápasem, odolal jsem a ochutnal ji až o poločase. Klobása mě překvapila svojí velikostí a hlavně chutí. Přiznám se, že takto vyuděnou jsem snad ještě neměl. Někomu to nejelo, mně naopak. Ještě jsem dojedl půlku po sestře. Hořčice a chléb samozřejmostí. Trošku jsem postrádal křen a větší teplotu klobásy, ale asi mi vychladla cestou přes hřiště. Nedělní gurmánský požitek hodnotím 7 body.

 

Dobroučská klobása

Do Dolní Dobrouče jezdím rád, už jen proto, že jsem tam měl babičku a dědu. Proto jsem se na místní klobásku těšil. O poločase byl ten správný čas vyrazit. Klobása byla za klasickou cenu, vizuálně vypadala velice pěkne a byla přes celý papírový tácek. Hořčice samozřejmostí a čerstvý chléb. Chuťově dobrá, teplá po celou dobu, což v tom hnusném počasí potěšilo. Nestříkala z ní voda, žádný bláto. Doporučuji a dávám s klidným svědomím 8 bodů z 10. :)

 

Tatenická klobása

Tatenická klobása je již dlouhá léta vyhlášená a ani letos nezůstala její pověst za skutečností. Poctivá, teplá do posledního sousta a s příjemnou chutí. Čerstvý chleba, možnost výběru hořčice, kečupu a jako bonus i pálivé omáčky Klobásový inspektor dává 8 bodů z 10.


Těchonínská klobása

Po tatenické klobáse, která nastavila laťku celkem vysoko, přišla na řadu klobása z Těchonína. Měla velice příjemnou chuť. Chléb byl nejspíš páteční nebo jsem jen holt vyfasoval okoralejší část, ale jako celek hodnotím 7.5 bodu z 10.