X.KOLO OKRESNÍHO PŘEBORU /X.HRANÉ/- 15.10.2016

SK RYBNÍK - TJ SPARTAK BRANDÝS NAD ORLICÍ

0 : 3 /0:1/

V sobotu jsme zavítali na velice neoblíbené hřiště /většinou bahnitý rybník/ - kde jsme se utkali se sousedem v tabulce /15 bodů/ - SK RYBNÍK.

Zásluhou nedělního dvoubodového vítězství nad lídrem soutěže jsme poskočili na sedmé místo tabulky – takže nás čekal zápas, kdy bychom měli prokázat, že hrát se dá i s týmem „neoblíbeným“ - doma vždy velice „tvrdým“ – vždy před velice bouřlivou a až „nepřátelskou“ diváckou kulisou.

Celkové shrnutí – v sobotu tomu však bylo překvapivě jinak, navzdory předzápasovým informacím o stavu kádru – ty byly velice pesimistické a spíše se nabízela otázka – kolik si jich povezeme a vedoucímu mužstva se nabízela otázka – proč raději nejel do Hradce Králové podpořit svůj milovaný klub.

Na tomto místě patří všem přítomným hráčům veliká poklona a ujištění, že i příště dá přednost podpoře Spartaku Brandýs nad Orlicí.

/Jedinou výtkou je otázka - proč po utkáních kdy je přeplněná lavička -pravidelně přijde utkání - kdy to v čase odjezdu (ten není pravidelně dodržován) vypadá, že budeme hrát v deseti až jedenácti, že chybí ta zodpovědnost dotyčných včas nahlásit – já budu – já nebudu (s dostatečnou omluvou)/.

Byla to však radost sledovat výkon všech třinácti hráčů – výsledek se zaslouženě dostavil – a i vždy bouřlivý domácí fanoušci museli uznat, že soupeř dnes zvítězil zaslouženě.

* * * *

Na hřiště, které bylo „šmiklavé“, ale určitě méně než jindy - nastoupila ve žlutomodrých dresech tato základní sestava :

V brance Zvalený Filip – obrana v sestavě Janoušek Jan, Matějka Jan, Špinler Jan, Šilar Tomáš, v záloze Kochánek Petr, Hanzl Jaroslav, Beneš Jaroslav, Hruša Jan (obětavě přijel na poslední možnou chvíli z voleb); v útoku Brzybohatý Aleš, Šrajer Lukáš.

V zápise Sloupenský David, Lajza David.

K utkání nebyli k dispozici tito hráči kádru: Janoušek Martin, Šroler Miroslav, Pecho Peter, Sloupenský Adam – omluveni. Novotný Petr, Havlíček Jakub – zdravotní indispozice. Ostatní /kteří letos alespoň někdy byli k dispozici/ – Horáček Vít, Šebetka Michal – pravděpodobně nepřítomni z rodinných důvodů.

* * *

Obrana /“Matěj“, „Oušek“, „Honza“, “Tom“/ v čele s Filipem vynikající.

Záloha a útok taktéž. Záloha přehrávala domácí /úspěšnou snahou hrát kombinační fotbal bez nakopávání/. Fotbalovostí a bojovností jsme překvapili domácí – příkladem jako vždy šel kapitán a chválím všechny – musím však vyzdvihnout toho, který tu zálohu moc hrát nechce, ale dnes byl tím jedním z rozdílových hráčů – rozehrával, bránil, střílel a především hrál bez keců /bez obligátní žluté karty/. A dnešní útok /možná v základu „náhradní“/ - taktéž výborný – napadal, bojoval, podržel míč i úspěšně zakončoval.

Teď již jen základní události utkání. Domácí vyhráli los a vzali si „dolní“ stranu – s vidinou, že ve druhém poločase budou hrát z kopce a před „diváky“. /Na horní polovině pravidelně není žádný divák, nejsou tam ani lavičky – AR2 je osamocený kůl v plotě/.

V úvodu /jako i celý poločas/ jsme domácí zaskočili aktivitou a výsledkem byla nádherná akce v 10.min.. Beneš Jaroslav prošel celým středem hřiště a kolmou přihrávkou našel nabíhajícího ŠRAJERA LUKÁŠE – ten oklamal domácího brankaře a přízemní střelou z 16 m do prázdné branky k naší radosti skóroval – 0 : 1.

Vytvářeli jsme si i další střelecké příležitosti, ale domácí brankař již byl pozorný. Domácí hrozili pouze z několika rohů /na jejich menším hřišti je to jistě jejich velká zbraň/ - pokryli jsme však vždy ideálně domácí hráče a tak jsme odcházeli do kabin spokojenější – i když s vidinou plánovaného tlaku domácích hráčů na jejich „domácí“ branku.

V začátku druhého poločasu držíme stále domácí na „uzdě“ a přidáváme v 53.min. druhou branku. Z volného přímého kopu z 18 m posílá míč do šibenice HANZL JAROSLAV – 0 : 2.

Domácí jsou nervózní, ale přeci jenom si vypracovávají mírný tlak. Rozehrávají několik volný přímých kopů a rohových kopů a z jednoho z nich trefují hlavou břevno naší branky.

V 67.min. střídá za našeho potlesku Šrajera Lukáše Lajza Daniel a v 80.min. Hrušu Jana Sloupenský David.

Po snad jediném zaváhání Filipa /podklouznutí při odkopu/ domácí útočník netrefuje opuštěnou naší branku.

V poslední desetiminutovce domácí sázejí vše na útok – nedaří se jim vstřelit kontaktní branku a nám se daří několikrát kombinace na naší útočné polovině – zakončení je nepřesné.

V 90.min. dostává vcelku zbytečnou ŽK Kochánek Petr - rozhodčí nastavuje 4 minuty – po nádherném „ťukesu“ přihrává Aleš Brzybohatý SLOUPENSKÉMU DAVIDOVI – ten napřahuje a z osmi metrů se trefuje – 0 : 3.

Závěrečný hvizd HR – Reslera Tomáše – zahajuje naší oslavu vítězství přímo na hřišti před domácími fanoušky – konečně jsme odčarovali „rybník vodníka Česílka“ v RYBNÍKU.

Zásluhou vítězství jsme poskočili na šesté místo tabulky – takže nás v NEDĚLI 23.10.2016 /v 15.30 hod./ čeká doma zápas se SOKOLEM RUDOLTICE - zápas, který bychom měli vyhrát a odskočit definitivně spodku tabulky.