XIII.KOLO OKRESNÍHO PŘEBORU /XIII.HRANÉ/ - 01.11.2015

TJ SPARTAK BRANDÝS NAD ORLICÍ - JISKRA 2008 B

4 : 1 /2:0/

V neděli jsme po dvou porážkách na venkovních hřištích hostili nevyzpytatelného soupeře – FC JISKRU 2008 B.

Marodka se nezmenšila, po zranění v posledním jarním zápase /zlomenina nohy/ - nastoupil Martin Janoušek do minulého zápasu, v němž v posledních vteřinách utrpěl /snad jen natažení postranních vazů/ náš jeden z největších bojovníků a „tvrďáků“ _ „Šilárek“ Šilar Tomáš.

Již jen pro Tomáše /a další naše marody/ bylo úkolem dnes zvítězit a odtrhnout se z 19-ti bodů /na kterých jsme se nějak zasekli/ .

Celkové shrnutí – Zasloužené vítězství, po jednoznačné herní a kombinační převaze.

* * * *

Na podzimní čas za ideálního fotbalového počasí a na „slušném hřišti“ nastoupila ve žlutých dresech tato základní sestava :

V brance Pecho Peter – obrana v sestavě Janoušek Martin, Matějka Jan, Sloupenský David, Skalický Petr; v záloze Hanzl Jaroslav, Šroler Miroslav, Kochánek Petr, Špinler Jan; v útoku Hruša Jan, Horáček Vít.

V zápise Janoušek Jan, Růžička Martin, Novotný Petr.

K utkání nebyli k dispozici tito hráči kádru Lajza Tomáš, Beneš Jaroslav, Zvalený Filip, Miškovský Pavel /kiosek/, Lajza Daniel, Matoušek Petr, Pavlíček Martin, Pavlíček Michal, Müller Vladimír, ….

* * *

Domácí zahájili zápas držením míče a se snahou o kombinaci.

Již v 02.min. se do zakončení po přihrávce Hanzla J. dostal Horáček Vít, ale zaváhal a obrana hostí jeho šanci zblokovala.

V 11.min. své zaváhání H O R Á Č E K  VÍT napravil, po vysunutí do brejku obstřelil brankaře hostí ke vzdálenější tyči – 1 : 0.

I další minuty patřili prvnímu střelci domácích – v 17.min. z 30 m trefil břevno branky hostí.

Ve 26.min. se k zakončení dostali i hosté – střela z 25 m M. Hinkelmanna skončila nad břevnem domácí branky a v 35 min. závar před brankou domácích skončil zblokováním hostujícího pokusu o střelu.

Ve 41.min. kombinace domácích skončila úspěšným náběhem a střelou k bližší tyči H A N Z L A JAROSLAVA – 2 : 0.

V 55.min kombinace Hanzl J., Šroler M. skončila hlavičkou Kochánka P. vedle tyče branky hostí.

V 60.min. vystřídal Kochánka Petra Růžička Martin.

V 66.min. zakončení Šrolera M. po rohovém kopu skončilo na břevně branky hostí a i následný přímý volný kop Hanzla J. dokázal brankař hostí zneškodnit.

V 73.min. po průniku Růžičky Martina byl úspěšný dorážkou na zadní tyči Š P I N L E R JAN – 3 : 0.

Hosté v následné 74.min kontrovali úspěšným brejkem ROČKA PATRIKA – 3 : 1.

V 75.min. se po zaváhání Skalického P. hosté dostali k dalšímu slibnému zakončení – sřela mířila vedle branky.

V 78.min. vystřídal Horáčka Víta na pozici útočníka náš doposud stopér – Janoušek Jan.

Velice úspěšný tah trenérského vedení byl završen v 87.min. – po centru Růžičky Martina se JANOUŠEK JAN prosadil dorážkou z 6-ti metrů – 4 : 1.

V 90.min. HR pan NAJMAN RICHARD zápas ukončil a zahájil tak radost domácích hráčů a fanoušků a odstartoval vítězený pokřik. /již jej bylo třeba/.

* * *

Co tabulka :

Na šestém místě /při zraněních a důvodných absencích/, při ztrátě 9-ti bodů na vedoucí Těchonín; 8-mi bodů na druhý Žichlínek a 3-tří bodů na třetí Němčice – je zde odstup 10-ti bodů na sestupovou třináctou příčku.

/Rudoltice 12, Boříkovice 10 b/.

V neděli 08.11.2015 /ve 14.00 hod./ budeme hostit v jarní předehrávce XIV. KOLA našeho minulého soupeře – 1. FC ŽAMBERK B.

Beneš Jaroslav st.