XI.KOLO OKRESNÍHO PŘEBORU /X.HRANÉ/ - 18.10.2015

TJ SPARTAK BRANDÝS NAD ORLICÍ – TJ ŽICHLÍNEK

2 : 2 /1:2/ PK 3:4

V neděli jsme přivítali druhý tým tabulky – TJ ŽICHLÍNEK.

Čekala nás těžká zkouška – bylo potřebné na minulý zápas zapomenout, poučit se jak ze špatného předzápasového přístupu některých hráčů, tak vlastního „nasazení a bojovnosti“ a na větším hřišti za podpory fanoušků předvést naši přednost – kombinaci a věřili jsme, že se snad zlepší i střelecká muška. Oslabením bylo zjištěné zranění našeho útočníka – TOMÁŠE LAJZY.

* * * *

Na podzimní čas za vcelku ideálního fotbalového počasí a na vcelku velice slušně připravené hřiště /když bylo problémem, kdy za neustálých dešťových přeháněk sestříhat pažit a následně nalajnovat/ nastoupila v žlutých dresech tato základní sestava :

V brance Pecho Peter – obrana v sestavě Janoušek Jan, Matějka Jan, Šilar Tomáš; v záloze Hanzl Jaroslav, Kochánek Petr, Špinler Jan, Šroler Miroslav, Matoušek Petr, Skalický Petr; v útoku Horáček Vít. V zápise Hruša Jan, Sloupenský, Lajza Daniel, Zvalený Filip.

K utkání nebyli k dispozici tito hráči kádru Lajza Tomáš, Janoušek Martin, Beneš Jaroslav, Miškovský Pavel, Pavlíček Martin, Pavlíček Michal, Müller Vladimír, ….

* * *

Celkové shrnutí – po infarktovém začátku, kdy v 10.min. to bylo 0:2 – zasloužená remíza /i když mohlo být ještě radostněji/ a zbytečná porážka na pokutové kopy, kdy po dvou zaváháních střelců „penalt“ je těžké získat bod navíc.

* * *

Domácí zahájili zápas profesorsky a napadání hráčů hostí přineslo nečekaně dvě domácí zaváhání v rozehrávce a „mrákoty“ pro domácí fanoušky.

V 08.min. napřáhl z 22 m hostující ŠTARMAN MICHAL a jeho přízemní projektil skončil u tyče v domácí síti – 0 : 1.

V 10.min. křižná přihrávka pokutovým územím domácích našla na osmi metrech ŘEHÁKA MARTINA – zakončil nekompromisně a přesně – 0 : 2.

Po patnácti minutách hry se domácí probrali ze spánku a do šedesáté minuty měli jasnou převahu a připravovali si šance ke skórování.

V 18.min. se po krásné kombinaci dostal k zakončení na malém vápně Kochánek P. – tísněn obráncem hostí přestřelil.

V 19.min. po akci Horáčka V. hostující obrana s potížemi a se štěstím odvrátila nebezpečí na roh.

Ve 25.min. se po průniku Horáčka V. a zpětné přihrávce dostal k zakončení Hanzl J. – jeho bomba ze 14 m proletěla nad břevnem.

Ve 35.min. bylo konečně domácí snažení korunováno brankou – po průniku Kochánka P. se k „akrobatickému zakončení – polonůžkám“ na 7 metrech dostal H O R Á Č E K  VÍT – míč zapadl k tyči – jeho přechod za brankovou čáru ještě jistil dorážkou dobíhající Kochánek P. /HR branku připsal již prvnímu střelci/.

Ve 48.min. – tj. v nástupu do druhého poločasu se po průniku agilního Kochánka P. dostal na hranici vápna Matoušek P. – jasné brance stála se štěstím v cestě noha obránce hostí.

V závěrečné půlhodině hosté hru vyrovnali a šance a střelecká zakončení si připravila obě mužstva – nepřesná muška bránila změně skóre.

V 65.min. zraněného Kochánka P. vystřídal Hruša Jan a v 73.min. Janouška Jana Sloupenský David.

Domácí se zaslouženého vyrovnání dočkali v 81.min. – po rohovém kopu se k důrazné přízemní střele na 11 metrech dostal HRUŠA JAN – prostřelil vše – míč se k radosti hráčů i fanoušků konečně třepetal v síti.

Závěrečný nápor domácích skončil v 88.min. utěšenou bombou Sloupenského Davida z 28 m, která těsně minula spojnici břevna a tyče.

V 90.min. HR pan LUKES JAN st. zápas ukončil a poslal jej do PK.

Pokutové kopy – domácí začínají :

HANZL JAROSLAV (Šilar R. chytá) 0:0, xx 0:1 - MATOUŠEK PETR 1:1, Zahradník V. (tyč) 1:1 – ŠPINLER JAN 2:1, Šenkýř J. 2:2 - , ŠROLER MIROSLAV (Šilar R. vyráží) 2:2,Krejčiřík J. 2:3, HRUŠA JAN 3:3, Pánik M. 3:4 zbytečná ztráta bodu – nakonec je jen 1 bod velice málo !!!.

Příští sobotu 24.10.2015 /Již ve 14.30 hod./ budeme hosty našich sousedů /nováčka/ - FK KERHARTICE.

Snad se marodka zmenší a v konkurence schopné sestavě si pojedeme pro tři /dva/ body, které nás udrží v popředí tabulky, kam se tlačí další týmy.

V neděli 18.10.2015 od 9.00 hod. se na našem hřišti konal TURNAJ MLADŠÍCH ŽÁKŮ.

Za účasti silných celků – České Třebové B, Vraclavi/Zámrsku a Sloupnice. Děkujeme rodičům a fanouškům za podporu /ráno nebylo žádné příjemné počasí/ a mladších žákům popřejme nějaký ten vstřelený gól v jejich posledním letošním turnaji v sobotu 24.10.2015 v Jehnědí.

Poděkování patří hráčům „A“ za obsazení rozhodčích /Hanzl J. a Špinler J./ a kiosku /Sloupenský D., Novotný P., Horáček V. /Štusák J.//.

Poděkování též patří místnímu ODBORU PŘÁTEL SK SLAVIA PRAHA V BRANDÝSE NAD ORLICÍ - za zajištění cen do turnaje pro jednotlivá družstva.

Beneš Jaroslav st.