V.KOLO OKRESNÍHO PŘEBORU /IV.HRANÉ/ - 06.09.2015

TJ SPARTAK BRANDÝS NAD ORLICÍ – TJ SOKOL NĚMČICE

3 : 3 /0:2/ P.K. 2:3

V neděli jsme přivítali nevyzpytatelného „nováčka“ /farmu České Třebové/ - TJ SOKOL NĚMČICE.

Pohled první :

V sobotu 05.09.2015 ve 12.00 hod. vstoupil do svazku manželského se slečnou Ilonou Šilarovou /nyní Benešovou/ náš hráč Jaroslav Beneš ml. – Patří zde veliké poděkování za vše „vykonané“ pro zdar svatebního obřadu a svatební hostiny – Martinu Janouškovi (svědkovi ženicha), Jaroslavu Hanzlovi, Radku Hrubému; za účast na obřadu, zdařilý „zátah“ a účast na odpolední až ranní svatební hostině Janu Štusákovi, Janu Janouškovi, Vítu Horáčkovi, Pavlu Miškovskému, Petru Novotnému, Vladimíru Müllerovi, ….

Pohled druhý :

Již před losem bylo zřejmé, že víkend 5.-6.9. bude společensky a sportovně náročný.

Los nám přidělil „farmu České Třebové“ – a tak jediným světlým jevem ZÁPISU byl fakt, že nebyl nominován dvoubrankový střelec ze sobotního utkání „áčka“ – náš kamarád – PETR ZAHÁLKA.

V sobotním utkání Krajského přeboru střídali hráči České Třebové /Trčka Ondřej č.6, Bočkaj Karel č.9, Čikl Miloš č.10/, nastoupili dále bývalí hráči „B“ České Třebové /Petr Pavel č.3, Jeřábek Ivo č.4, Maco Martin č.7, Hurt Ondřej č.11/, v týdnu na hostování hosté získali bývalého hráče „A“ Ústí nad Orlicí /Roušar Lukáš č.8/. Z dvanáctky hráčů kmenovými hráči Němčic byli hráči č.1 (H), č.2, č.5 a č.16.

* * * *

V základní sestavě se objevil v brance Zvalený Filip – obrana v sestavě Janoušek Jan, Matějka Jan, Šilar Tomáš; v záloze Šroler Miroslav, Hanzl Jaroslav, Skalický Petr, Kochánek Petr, Špinler Jan; v útoku Sloupenský David a Lajza Tomáš.

V zápise Horáček Vít, Lajza Daniel.

K utkání nebyli k dispozici tito hráči kádru Janoušek Martin, Beneš Jaroslav, Hruša Jan, Pavlíček Martin, Miškovský Pavel, Matoušek Petr, Novotný Petr, Pavlíček Michal, Müller Vladimír, ….

* * *

Celkové shrnutí – Po průběhu zápasu, kdy do 57.min. byli hosté lepší v kombinaci a držení míče a zvýšili již na 0:3, pro domácí zasloužená remíza za bojovnost a morálku mužstva, kdy nebylo daleko k dokonání obratu. Sedmiminutová branková smršť srazila „nadupané“ hosty do kolen a domácím dodala „po sobotní noci“ ztracených fyzických sil.

Škoda závěru penaltového rozstřelu – zahodit tři penalty je luxus, za který se bod navíc, který by byl třešničkou na „svatebním dortu“, zpravidla nebere.

* * *

Za pozdně podzimního počasí /déšť a citelné chladno/ se od začátku hrál fotbal v režii hostí. Účast 8-mi hráčů vloni hrajících vyšší soutěže /I.A třída, divize/ byla v záložní řadě a útoku znát.

Domácím vynuceně zataženým do obranného bloku se dařilo prozatím odvracet útoky hostí, ale vlastní přechodová fáze ze zálohy do útoku a k zakončení byla nedůrazná. Výjimkou bylo několik brejků -jeden dotažený k úspěšnému zakončení byl zmařen odmávaným offside.

Domácí ve 28.min. museli sáhnout do sestavy /zraněného Skalického Petra vystřídal Horáček Vít/ a nové situace v domácí obraně hosté ihned využili. Po křídelní akci hostí se v pokutovém území prosadil ve 32.min. MACO MARTIN – 0 : 1 a ve 35.min. ČIKL MILOŠ – 0 : 2.

Domácím se následně zdařilo přečkat bez další úhony do závěru poločasu a reagovali střídáním – ve 46.min. vystřídal Matějku Jana Lajza Daniel.

Snaha domácích o korekci skóre v nástupu do II. poločasu byla ukončena v 57.min. špatně odvráceným centrem a následnou brankou HURTA ONDŘEJE – 0 : 3.

Bylo to kruté a obsluha skóre se již chystala k „uskladnění“ ukazatele skóre do kabin.

Přišel však v 58.min. závar v pokutovém území hostí a po sklepnutí T.Šilara JAROSLAV HANZL zaznamenal nyní „čestný úspěch“ – 1 : 3.

Domácím branka pomohla a v 64.min. to bylo jen o gól – ve vápně hostí se prosadil ŠROLER MIROSLAV – 2 : 3.

A o minutu později již bylo vyrovnáno – po kombinaci se k zakončení dostal HORÁČEK VÍT a jeho přízemní střela skončila u tyče v síti – 3 : 3.

Zbylých 25 min. byli domácí lepším týmem a přes dva náznaky šancí hostí byli blíže čtvrtému gólu. Především samostatný průnik „Jágra“ volal po dokonání obratu v utkání. Po kličce brankaři hostí z úhlu jen těsně minul opuštěnou branku hostí. Další náznaky šancí zmařila obrana hostí s brankařem a tak v 92.min. hlavní rozhodčí HEJL JAN zápas ukončil a poslal jej do PK.

ŠPINLER JAN 1:0, Čikl M. 1:1 – LAJZA TOMÁŠ 2:1, Roušar L. 2:2 –

JANOUŠEK JAN (X) 2:2, Hurt O. 2:3 – HORÁČEK VÍT (X) 2:3, Šindelář M. (X) 2:3 – HANZL JAROSLAV (X) 2 : 3 .

Letošní první remíza a pokutové kopy nám zisk druhého bodu nepřinesly. /Mládí proměnilo s přehledem – zkušenost 3x zklamala/.

Blahopřání Petru Čepkovi k narození dcery jménem Dora.

* * * *

Příští sobotu zavítáme na námi nemilované hřiště – TJ SOKOLA BOŘÍKOVICE.

Úkolem jistě bude v konkurenceschopné sestavě přivézt minimálně dnes ztracené dva body.

Beneš Jaroslav st.