XXII.KOLO OKRESNÍHO PŘEBORU /XXI.HRANÉ/ - 17.05.2015

TJ SPARTAK BRANDÝS – SK SLOUPNICE

0 : 3 /0:1/

Po minulém vydařeném vystoupení na hřišti TJ SOPOTNICE (vítězství 9:4) nás čekal na domácím hřišti souboj o udržení druhého místa s SK SLOUPNICE.

V sobotu lídr – TJ SEMANÍN na pokutové kopy porazil Žamberk B a kráčí za postupem.

* * * *

V základní sestavě se objevil v brance Zvalený Filip – obrana v sestavě Janoušek Martin, Matějka Jan, Šilar Tomáš; v záloze Kochánek Petr, Šroler Miroslav, Hanzl Jaroslav, Horáček Vít, Hruša Jan; v útoku Moudrý Roman a Beneš Jaroslav.

V zápise Špinler Jan. K utkání nebyli k dispozici tito hráči kádru – Sloupenský Adam /Choceň/, Janoušek Jan, Sloupenský David, Růžička Martin, Miškovský Pavel, Pavlíček Martin (berle), Pavlíček Michal, Novotný Petr, Müller Vladimír, .../.

* * *

Celkové shrnutí – Zasloužené vítězství hostí – ukázali nám jak je jednoduché „být produktivní“. Překvapivě chudá lavička náhradníků již před zápasem nebyla tou pravou podporou v tomto těžkém zápase.

* * *

Za slušného fotbalového počasí - na slušně připraveném hřišti - jsme se od začátku nemohli dostat do zápasu – ujmout se role „dirigenta“. Příčinou byla kvalitní a důrazná hra hostí /všude jsme byli druzí/ a tak jsme jen sporadicky ohrožovali branku hostí / v zakončení neuspěli Beneš J, Šilar T, a v brejku ani Moudrý R./.

Jako Těchonín má Kovandu tak Sloupnice má Vondru Josefa. /Většinou se ve vzájemném zápase zapisuje do kolonky střelec branky – střelec branek/. Ve 22.min. dostal vcelku zbytečnou ŽK v souboji o míč Beneš J.. Hosté neměli žádnou vyloženou šanci, ale v 38.min. se do náběhu dostal právě VONDRA JOSEF a neměl problém obhodit po zemi Zvaleného Filipa – 0 : 1.

Ve 44.min. jsme se dostali k největší šanci /nyní již jen vyrovnat skóre/ - po kombinaci se ke střele z hranice vápna dostal Hanzl J. – jeho projektil zamířil těsně nad břevno.

* * *

Ve druhém poločase - do 72.min. jsme měli iniciativu na svých kopačkách, ale hosté nám dovolili jen náznaky šancí a ty lepší šance zazdila zbrklá koncovka – jak jsme minule lehce stříleli branky – dnes nám nebylo přáno- ukázkou toho byla tyčka z kopačky Šrolera M. v té 72.min. – zde se utkání definitivně zlomilo v náš neprospěch.

Hosté se ve druhém poločase nedostávali na dostřel naší branky, ale mají střelce z „dálky“ - oba jejich góly byly výstavní. V 74.min. napřáhl z 28 m VONDRA JOSEF a jeho utěšená střela skončila pod břevnem naší branky – 0 : 2.

Jeden z mála kladných okamžiků přišel v téže minutě – Kochánka Petra po více jak roční pauze způsobené zraněním vystřídal ŠPINLER JAN.

Hřebík do „rakve“ nám v 82.min. zatloukl ŠRUT DAVID – jeho opravdu „pumelice“ ze 24 m /z úhlu/ prosvištěla do naší sítě - 0 : 3.

Do našeho kalichu hořkosti přilil oleje v 86.min. BENEŠ JAROSLAV – po zahození další své šance – pravděpodobně z frustrace ze své „koncovky“ svlékl dres – oblékl si jej, ale již nemusel – dle pravidel obdržel 2 ŽK a následně ČK. Stává se, že střelec branky na oslavu svlékne dres a jde do sprch, ale toto již dlouho nebylo k vidění na „brandýském“ pažitu.

Po posvícení přišel „půst“ a propad na čtvrté místo tabulky. Po nedělním porážce našeho příštího soupeře v Dolní Dobrouči – se JISKRA 2008 B nachází stále na posledním místě tabulky – za týden ji pravděpodobně čeká zápas o bytí či nebytí. Nebude to v Červené Vodě žádný med. Snad tam pojedeme v početnějším obsazení a „fotbalově zabojujeme“ o náhradu dnes ztracených bodů.

* * * *

V SOBOTU 23.05.2015 v 16.00 hod. budeme v Červené Vodě hosty týmu JISKRA 2008 B.

Beneš Jaroslav st.