XVIII.KOLO OKRESNÍHO PŘEBORU /XVII.HRANÉ/ - 18.04.2015

TJ SEMANÍN – SPARTAK BRANDÝS NAD ORLICÍ

4 : 1 /2:0/


Po minulém domácím zisku pouze dvou bodů v zápase se Sokolem Těchonín jsme se v tabulce propadli na třetí místo, se stejným počtem bodů jako měla Sloupnice /v tomto kole má volno/ a se stejným počtem bodů jaký měla TJ Semanín /o zápas méně/ - náš dnešní hostitel.

Přijeli jsme - bojovat o pocty /bednu/ i ty pocty nejvyšší. V podzimním zápase jsme s lídrem tabulky doma remizovali 0:0 a následně prohráli na pokutové kopy. Při našem jarním střeleckém „trápení“ a větší „propustnosti“ obrany byl výsledek předem nepředvídatelný. Věřili jsme ve své kvality, ale byly nám známé kvality domácích i jejich připravenost „na všech frontách“.

* * * *

V základní sestavě se objevil v brance Miškovský Pavel – obrana v sestavě Janoušek Martin, Matějka Jan, Sloupenský David; v záloze Kochánek Petr, Šroler Miroslav, Hanzl Jaroslav, Horáček Vít, Beneš Jaroslav; v útoku Sloupenský Adam a Moudrý Roman. V zápise Janoušek Jan, Pavlíček Martin, Hruša Jan (zranění), Zvalený Filip.

K utkání nebyli k dispozici tito hráči kádru – Šilar Tomáš (služba), Růžička Martin, Novotný Petr /vedoucí mužstva/, Špinler Jan, Müller Vladimír, .../. Lajza Tomáš byl pro zbytek jarní části uvolněn na hostování do S.Libchavy.

* * *

Celkové shrnutí – zasloužené vítězství domácího aspiranta na postup, avšak „zbytečně“ vysoké. Kdyby … kdyby v 16.min. Moudrý Roman proměnil své sólo a domácí nevstřelili svůj první gól dosti problematicky (pravděpodobný offside) – mohlo se nám hrát lépe – takto jsme po obdržených brankách v prvním poločase /vždy z půlmetrové dorážky/ - již toho mnoho nepředvedli a bez vůle poprat se s nepřízní osudu, jsme „trpce“ čekali na konec zápasu.

* * * *

Za mrazivějšího počasí - na hřišti „bez prvního střihu“ - se hned od začátku domácí hnali do útoku. Jejich první dva náznaky šance skončili obloučkem na vrchní síti. V 16.min. poslal Hanzl J. krásný pas mezi domácí obránce naběhnutému Moudrému R. – jeho pokus o obhození ze 12-ti metrů vyrazil domácí brankář reflexivním zákrokem nohou.

Zde se lámal chleba, neboť podobnou šanci /až na konec zápasu/ jsme si do hratelného stavu nevypracovali.

Domácí záloha kralovala od začátku zápasu a domácí zahrávali jeden za druhým přímý nebo rohový kop. Šilar Tomáš – náš nejlepší hlavičkář - nám chyběl. Ve 28.min. po rozehrání rohového kopu – došlo ke skrumáži na malém vápně – odtud přihrávka domácího hráče našla před brankovou čarou se nacházejícího ŠPATENKU M. – 1 : 0. AR1 – praporek nezvedl.

Branka domácí uklidnila a ještě více jsme se stáhli do obranného bloku. Ve 38.min. střelu domácího hráče Miškovský P. zblokoval pouze do volného prostoru před pravou brankovou tyč – úspěšná dorážka SÍBRTA D. byla pouze formalitou – 2 : 0.

Druhý poločas byl zahájen naší snahou o korekci, ale domácí byli na koni a svoji kvalitní hrou nám mnoho šancí nedávali. V 58.min. bylo hotovo – domácím se podařil útok po pravé straně a střelu či centr v souboji s Matějkou Janem dotlačil ŠIMEK M. do sítě – 3 : 0.

V 60.min vystřídal Sloupenského Adama Pavlíček Martin.

V 80.min vystřídal Janouška Martina Janoušek Jan.

Posledních dvacet minut jsme vyrovnali hru či byli o maličko lepší, ale snížit se nám nedařilo a tak náš zmar byl dokonán v 85.min. Po rozehraném rohovém kopu obešel HAJDARI P. podél lajny naše dva obránce a vše zakončil střelou z úhlu na bližší tyč – 4 : 0.

Byl to nechutný, nedůstojný výsledek /nejhorší bylo, že to byla realita/. V 88.min. své sólo nedokázal proměnit Beneš Jaroslav a tak o „čestný“ úspěch se v 90.min. zasloužil ŠROLER MIROSLAV /oblouček ze 14 m skončil v domácí síti/ - 4 : 1.

Po vítězství Žamberka B v Žichlínku jsme se ocitli na čtvrtém místě tabulky. BOJUJEME O POCTY /BEDNU/ DÁL.

* * * *

V NEDĚLI 26.04.2015 v 16.00 hod. přivítáme na svém hřišti XI.-tý tým tabulky - FOTBALOVÝ KLUB DOLNÍ DOBROUČ.

V NEDĚLNÍM DOPOLEDNI /od 9.00 hod./ se na našem hřišti koná FOTBALOVÝ TURNAJ MLADŠÍCH ŽÁKŮ za účasti týmů : /BRANDÝS NAD ORLICÍ, VRACLAV/ZÁMRSK, ÚSTÍ NAD ORLICÍ B, SRUBY/.

Beneš Jaroslav st.