I.KOLO OKRESNÍHO PŘEBORU /XIII.HRANÉ/ - 09.11.2014

SPARTAK BRANDÝS NAD ORLICÍ – TJ ŽICHLÍNEK 3 : 0 /0:0/

 


Po minulém povinném vítězství na hřišti 13-tého týmu tabulky /6 bodů/ - /nováčka/ – TJ SOKOL RUDOLTICE nás čekal první zápas závěrečného „dvouduelu“ s překvapení sezóny- 3-tím týmem tabulky /23 bodů/ - /nováčkem/ – TJ ŽICHLÍNEK.

Na webu TJ ŽICHLÍNEK se několikráte v sezóně objevilo „moudro“ – nejlépe se nám jako nováčkovi o záchranu hraje v popředí (na bedně) tabulky. Podobné konstatování platí i o nás – dnes to tedy bylo o tom, kdo na bedně zůstane a zúčastní se závěrečného možného souboje o „podzimní titul“ a kdo zůstane pod stupni vítězů.

* * * *

V základní sestavě se objevil v brance Miškovský Pavel – obrana v sestavě, Janoušek Martin, Matějka Jan, Šilar Tomáš, Sloupenský David; v záloze Hruša Jan, Šroler Miroslav, Hanzl Jaroslav, Kochánek Petr; v útoku Beneš Jaroslav a Moudrý Roman.

V zápise Sloupenský Adam, Horáček Vít, Pavlíček Martin, Janoušek Jan, Růžička Martin, Zvalený Filip. K utkání nebyli k dispozici tito hráči kádru – Müller Vladimír /divák/, Novotný Petr /divák/, Špinler Jan /Lajza Tomáš, .../.

* * *

Celkové shrnutí – Zasloužené vítězství. V prvním poločase hosté ukázali svoji kvalitu, ale domácí ve druhém poločase přebírali iniciativu a v poslední půlhodině hosty „přejeli“.

* * * *

Za slušného fotbalového počasí a na „klouzajícím“ hřišti /za řízení rozhodčích z okresu CR/ - se hned od začátku útočilo z obou stran. Hosté chvílemi byli velice důrazní a nedopřávali domácím klid v rozehrávce a kombinaci.

Radost střelcům obou mužstev „odebíraly“ vynikající zákroky brankařů obou mužstev. V 17.min. přehodil Hanzl J. hostujícího brankaře, před brankovou čarou zachránil obránce hostí.

V 18.min. po brejku hostí jejich útočník z úhlu z 6 m trefil tyč.

Ve 25.min. po centru Hanzla J. hlavičkoval z 8 m Beneš J. vedle branky hostí.

Ve 46.min. vystřídal Kochánka Petra Sloupenský Adam.

Druhý poločas zahajujeme /48.min./ závarem v brankovišti hostí – dorážka Hruši Jana končí na tyči a břevně hostí – skóre se nemění. Získáváme převahu ve středu hřiště, hosty již tolik nepouštíme k míči a tak začínají přibývat naše střelecké pokusy – prozatím neúspěšné.

V 62.min. vystřídal Hrušu Jana Pavlíček Martin.

V 68.min. se po autovém vhazování a narážečce u brankové čáry uvolňuje HANZL JAROSLAV – jeho přízemní střela z těžkého úhlu končí v síti hostí – 1 : 0.

Zanedlouho /72.min./ zvyšujeme své vedení. Přímý kop HANZLA JAROSLAVA z úhlu ze 17 m tečuje obrana hostí – 2 : 0.

Vstřelená branka přináší klid na naše kopačky a hosty sráží do kolen. Svoji dominanci korunujeme v 78.min. další brankou. Střelu Pavlíčka M. vyráží brankař hostí na kopačky ŠROLERA MIROSLAVA – jeho technická přízemní střela z 10 m končí v síti u pravé tyče – 3 : 0.

V 78.min. vystřídal Moudrého Romana Horáček Vít. V samotném závěru svoji převahu nešperkujeme dalšími brankami. V 90.min. je ve vápně faulován Beneš J. a HR nařizuje vcelku pro hosty přísný pokutový kop. Hanzl J. – zahazuje /asi 1 m vedle tyče/.

Následný únik Sloupenského A. doráží Horáček V. z malého vápna /trefuje bezmocného brankaře hostí/.

ŽK udělil HR v poměru 3:3 /Hruša J., Beneš J., Horáček V./. Při útočných pokusech Sloupenského Adama a nedovolených zákrocích hráčů hostí byl k udělování ŽK /ČK/ velice benevolentní. HR následně kvalitní utkání končí a může tak zaznít potlesk domácích příznivců a vítězný pokřik domácích hráčů.

* * * *

V NEDĚLI 16.11.2014 již od 12.00 hod. budeme hostovat na hřišti dnešního soupeře – po dnešku 4-tého tým tabulky /23 bodů/ - /nováčka/ – týmu, který již přes rok nepoznal na domácím hřišti - jak je po porážce - TJ ŽICHLÍNEK.

POZOR !!! ZMĚNA ZAČÁTKU UTKÁNÍ /dnešní žádost TJ ŽICHLÍNEK/. Začátek utkání ve 12.00 hod. /ne ve 13.30 hod./.

 

V oficiální podzimní části sezóny 2014-2015 končíme na bedně – na třetím místě. Dva body za Semanínem a Sloupnicí. Naše vizitka : 12 zápasů - 7 výher , 1 výhra na PK, 2 prohry na PK a 2 porážky. Čestná porážka v Žamberku s posíleným 1.FC ŽAMBERK B /1:0/, smolná domácí porážka se Sokolem RYBNÍK /1:2/ (Zde ztráta 1, 2 či 3 bodů). Vítězství na PK ve SLOUPNICI. Porážka na PK v domácím utkání s TJ SEMANÍN (Zde ztráta 1 bodu). Porážka na PK v DOLNÍ DOBROUČI (Zde ztráta 1 či 2 bodů).

Poděkování za výkony ve všech podzimních utkáních.

Vedoucí TJ Semanín již letos dohrál a po předehrávce 14.kola možná nebude přezimovat na prvním místě. V případě ztráty SK Sloupnice a našeho vítězství v Žichlínku ….. /Utkání v Žichlínku bude náročné a složité, ale po dnešku víme co nás čeká a nemine/. Pokusme se domácí sérii bez porážky ukončit.

Vážení příznivci našeho mužstva – přijeďte nás povzbudit a podpořit v naší snaze /bodovat a zůstat na bedně OP II./.

Beneš Jaroslav st.