XIII.KOLO OKRESNÍHO PŘEBORU /XII.HRANÉ/ - 01.11.2014

SOKOL RUDOLTICE - SPARTAK BRANDÝS NAD ORLICÍ

1 : 3 /1:2/


Po dvou předchozích zaváháních jsme pro nás v netradiční sobotu hostovali na hřišti 13-tého týmu tabulky /6 bodů/ - /nováčka/ – TJ SOKOL RUDOLTICE. Úkolem bylo odvézt si 3 body a připravit si výhodnou pozici pro závěrečný „dvouduel“ s překvapení sezóny-TJ Žichlínek.

* * * *

V základní sestavě se objevil v brance Miškovský Pavel – obrana v sestavě, Janoušek Martin, Šilar Tomáš, Sloupenský David; v záloze Beneš Jaroslav, Šroler Miroslav, Hanzl Jaroslav, Kochánek Petr, Sloupenský Adam; v útoku Horáček Vít a Moudrý Roman.

V zápise Matějka Jan, Růžička Martin, Pavlíček Martin, Hruša Jan, Janoušek Jan. K utkání nebyli k dispozici tito hráči kádru – Zvalený Filip, Müller Vladimír /divák/, Novotný Petr /vedoucí mužstva/, Špinler Jan /Lajza Tomáš, .../.

* * *

Celkové shrnutí – Zasloužené vítězství, ale domácí nám nedarovali body zadarmo. Jejich přímé a rohové kopy, nakopávané míče na důrazné útočníky /Stránský Zdeněk, Šebrle Radek/ byly nebezpečné a tak především Šilar Tomáš hrající osobku na Stránského byl neustále „ve střehu“ a v bojové pozici.

* * * *

Za ideálního fotbalového počasí a na „rudoltické“ poměry vcelku slušném hřišti /přesto odraz míče byl nevyzpytatelný/ - se hned od začátku vyvíjelo vše nedobře.

První ztráta ve středu hřiště, nákop na domácího útočníka, zaváhání obrany a v 02.min. se domácí „ostrostřelec“ ze 12 m trefuje – STRÁNSKÝ ZDENĚK – 1 : 0.

Takže stejně jako v minulém zápase. Dnes je rozdíl v tom, že přece jenom fotbalová kvalita je na naší straně a tak držíme míč, kombinujeme a když neuděláme chybu v přihrávce – dostáváme se do zakončení a především nepouštíme tak domácí do útočení a brejků.

Z několika náznaků šancí přichází v 22.min pas Šrolera M. mezi dva domácí obránce na nabíhajícího MOUDRÉHO ROMANA – ten z 16 m přízemní střelou obstřeluje domácího brankaře – 1 : 1 .

V 25.min. je ještě veseleji. Po naší kombinaci z 16 m střílí Beneš J., jeho pokus domácí brankař pouze vyráží před sebe na malé vápno - kam již dobíhá MOUDRÝ ROMAN – jeho dorážka končí v síti – 1 : 2.

Naše náznaky šancí nemají přesné zakončení a tak v úplném závěru poločasu se dostává ke slovu domácí Stránský /první jeho střelu vyráží Pavel na tyč/. Po rozehraném rohovém kopu jeho druhý pokus z úhlu končí z boku na stejné tyči.

Ve 46.min. střídá Matějka Jan Sloupenského Davida a Pavlíček Martin Horáčka Víta.

Druhý poločas hrajeme „z kopce dolů“ /na kabiny/ a máme utkání opticky pod kontrolou – chybí třetí branka, kterou bychom domácím uskočili a vzali možnost vyrovnání, které z některého ze zahrávaných rohových kopů hrozí. Domácí Stránský Z. se dvakrát dostává k hlavičkovému zakončení – nemíří však mezi tyče.

V 52.min. střídá Hruša Jan Kochánka Petra. Zahráváme také nějaké rohové kopy a přímé kopy – zakončení je však nepřesné nebo nedůrazné /především mnoho pokusů letí nad branku do ochranné sítě/.

Jak překonat domácí brankaře – to ostatním ukazuje v 66.min. střídající PAVLÍČEK MARTIN – po Romanově přízemním centru se nejlépe orientuje před malým vápnem a jeho šikovná „teč“ končí u zadní tyče – 1 : 3.

V téže minutě střídá Janoušek Jan Sloupenského Adama. Domácí otvírají hru a snaží se o korekci výsledku a tak máme mnohem více útočných možností.

Množství brejků není však řešeno optimálně – koncovka je nepřesná a když je již brankař domácích překonaný – končí v 80.min. střela Pavlíčka Martina na tyči domácí branky. Závěrečný náznak náporu domácích odrážíme a vezeme si domů tři body.

* * * *

V NEDĚLI 09.11.2014 již od 14.00 hod. budeme hostit na domácím hřišti 3-tí tým tabulky /23 bodů/ - /nováčka/ – TJ ŽICHLÍNEK.

Škoda minulé nezasloužené domácí porážky se Sokolem Rybník. Dnešní výsledky vyrovnaly čelo tabulky a dvouduely /Brandýs nad Orlicí:Žichlínek a Sloupnice:Rybník/ budou jistě ozdobou posledních dvou kol.

Vedoucí TJ Semanín již letos dohrál a po případné předehrávce 14.kola nemusí přezimovat na prvním místě. Za jistých okolností ……..

Vážení příznivci našeho mužstva – přijďte nás povzbudit a podpořit v naší snaze /zvítězit a usadit se na bedně OP II./.

Beneš Jaroslav st.